Måske husker du historien om Drivr? Hvis ikke, skal jeg gøre det kort. Hent en app’en, indtast dine oplysninger og bestil en vogn eller en privatchauffør fra din smartphone. Skal du for eksempel til lufthavnen, får du en “flat rate”. Dermed kender du prisen på forhånd. Drivr er i øvrigt i godt humør – derfor får du i dag en voucher på 75 kroner, som du kan trække fra din Executive-tur. Værsgo.

Kvinder er også velkomne til at få rabatten…
Af og til kan det være rart med et lift. Og af og til kan det være rart at opgradere sit lift. Drivr er – og kan – begge dele. Så langt, så godt. Nu er det som sagt blevet gavetid eller vouchertid, så fat din smartphone, og følg nedenstående trin. Dernæst er du godt – og billigere – kørende.
Det er drøn-nemt faktisk. Spring ind i din app-store, og søg efter Drivr. Denne app er gratis, og den downloader du.
Opret din konto. Det tager omtrent et minut. Måske halvandet, hvis du lige skal hente din pung.

Feel good og executive lir
Nu er du klar. Når du skal ud og rulle på en Executive tur, så bruger du blot denne kode: COXJZ4
Er du glad? Det håber jeg. Rigtig god tur & fornøjelse. PS: Voucheren gælder kun til den første tur og kun til nye brugere.